מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

ט.ס.א.ר בע"מ

חברת טסאר החיפאית מציעה פתרונות מקיפים בבנייה מהתכנון הראשוני ועד לביצוע הפרויקט עד תומו, והיא מבוססת על ערכים של איכות, מקצוענות, אמינות ויצירתיות

אמיר טאנוס
בעלים

רוז’ה סבאג
בעלים

פעילות ארצית

  • מאוכלסים 1
  • בביצוע 3
  • בתהליך 2
  • סה"כ פרוייקטים 6

מדורג בערים
חיפה

צרו קשר
מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדם


או חייגו -
04-8532451

"יש לשקול להעניק תמריצים נוספים ליזמים הבונים בשכונות החלשות בחיפה ובצפון הארץ" 

"תמ"א ‭ 38‬ הינה הפיתרון היחידי להגדלת היצע הדירות  באזורי הביקוש ברחבי הארץ בכלל, ובחיפה בפרט,  שכן קיים מחסור גדול במגרשים זמינים לבנייה", אומרים רוז'ה סבאג ואמיר טאנוס מחברת היזמות  הנדל"נית טסאר החיפאית. "עם זאת, יש לשקול להעניק תמריצים נוספים ליזמים הבונים בשכונות החלשות בחיפה ובצפון הארץ, מאחר שאין כדאיות כלכלית בפרויקטי  תמ"א ‭ 38‬ במקומות אלו במתכונתם הנוכחית".  לדברי סבאג וטאנוס ישנה תופעה מכוערת בתחום התמ"א, בה מגייסי פרויקטים וקבלני חתימות מתחזים ליזמים ופונים לדיירים במתחמים בעלי פוטנציאל לחיזוק במסגרת התוכנית, ומציגים את עצמם כיזמים מנוסים המעסיקים  מהנדסים ואדריכלים. "כאשר הדיירים מגיעים לשלב של טרום תשלום אגרות והיטלים וקבלת היתר, אותם יזמים מתחזים מתחילים לחפש קונה לפרויקט ומאבדים כל קשר עם הדיירים הקיימים, מה שמעורר חשדות וחוסר אמון בקרב  דיירים כלפי יזמי התמ"א ‭ 38‬ האמיתיים ובעלי הניסיון. אני סבור שכדי להעלים תופעות פסולות שכאלה, על רשויות התכנון לגבש פנקס שיכלול רשימה מסודרת של קבלנים ויזמים בתחום בעלי ניסיון ואיתנות פיננסית, כך שהדיירים יוכלו לבחור באחד מהיזמים הרשומים ולא יהיו להם  הפתעות לא נעימות בהמשך הדרך", אומר סבאג. חברת טסאר בע"מ הוקמה על ידי המהנדסים אמיר טאנוס  ורוגה סבאג, בעלי ניסיון של ‭ 25‬ שנה ומעלה בתחום.  החברה מתמחה בייזום, בנייה, השבחת מבנים בעלי  מורכבות גבוהה והנדסה אזרחית, ועוסקת בליווי, תכנון וביצוע פרויקטים בתחום הבנייה. החברה מציעה פתרונות מקיפים, החל מהתכנון הראשוני הכולל תוכניות והדמיות  ועד ביצוע הפרויקט עד תומו, והיא מעסיקה מהנדסים,  אדריכלים, מודדים ומעצבי פנים תחת קורת גג אחת, ונותנת שירותי הנדסה ליזמים רבים.  לדברי סבאג הערכים עליהם מושתתת החברה הם: איכות,  מקצוענות, אמינות ויצירתיות, ואלו אפשרו לה להתרחב ולהתפתח במשך השנים, כאשר כיום מורכבת החברה  משלושה ענפים: טסאר בנייה, טסאר הנדסה וטסאר ייזום. בין הפרויקטים הבולטים של החברה ניתן למנות את הבאים: פרויקטים לאחר ביצוע: פרויקט נוף שאנן  בחיפה – בניית מגדל דירות בן ‭ 10‬ קומות עם ‭ 18‬ דירות  יוקרה, ופרויקט תמ"א ‭ 38‬ ברחוב אלנבי בחיפה – בו  נבנו 4 דירות חדשות על גג מבנה בן 8 דירות קיימות;  פרויקטים במהלך ביצוע: פרויקט תמ"א ‭ 38‬ בכרמל  צרפתי: פרויקט בוטיק עם נוף מדהים של חוף הים,  במסגרתו נבנות ‭ 12‬ דירות יוקרתיות

ופנטהאוזים בבניין  עם ‭ 18‬ דירות קיימות; פרויקט תמ"א ‭ 38‬ ברחוב שמשון  בחיפה – הוספת חמש דירות חדשות לבניין עם 6 דירות  קיימות; פרויקט תמ"א ‭ 38‬ בעין הים בחיפה – חיזוק ‭ 32 ‬  דירות קיימות והוספת ‭ 25‬ דירות חדשות ו-4 פנטהאוזים  מפוארים, במתחם מגורים מפואר עם נוף לים, המהוה  את פרויקט התמ"א הראשון בגודלו בחיפה. נוסף לאלו  נמצאים בהליכי רישוי פרויקטי תמ"א ‭ 38‬ ברחוב קיש, בדרך הים ובתשבי בחיפה.
יזמים מדברים על הבירוקרטיה המתישה בענף ועל סביבת חוסר הוודאות. מה היית ממליץ לשפר על מנת לקדם את ההתחדשות העירונית בישראל?                                                                      "מדובר על ענף מורכב עם בעיות ייחודיות. למשל, חוסר אמונה של המערכת הבנקית בפרויקטים. מעטים הם הבנקים שמוכנים לממן פרויקטים מסוג זה, ואם הם כבר מסכימים, אז רק בתנאים קשים ולא כלכליים ליזמים. על בנק ישראל לבחון סוגיה זו ולמצוא פתרון למימון פרויקטים של התחדשות עירונית. בעיה נוספת  נוגעת לרישום בטאבו/המפקח על הבתים המשותפים. ישנו עומס רב ונדרש זמן ארוך כדי לבצע שינוי ברישום, כגון הוספת יחידה רישומית או שינוי תקנון ותשריט בית משותף. אני חושב שעל מנת לקצר תהליכים וזמן  יקר, על המדינה לתת העדפה ליזמים בעלי ניסיון, חוסן  פיננסי, והרשומים ברשם הקבלנים".

אתה סבור שהרשויות המקומיות בחיפה וסביבתה  עוזרות ליזמי התמ"א, או תוקעות את התהליכים?
"הרשויות וועדות התכנון המקומיות עוזרות ומקדמות את פרויקטי ההתחדשות העירונית באזור. ראוי לציין כי עיריית חיפה השכילה לאשר מדיניות העושה סדר בתחום ההתחדשות העירונית ומנחה את היזמים באשר  לאופציות התמ"א הספציפיות לכל אזור בעיר. הדבר מקל עלינו לדעת מה ניתן ומה לא ניתן לבנות בכל אזור  ובכל שכונה".

הכתבה נערכה בשיתוף החברה

פרוייקטים של החברה

לא ידוע

לא ידוע