מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

קבוצת ורטיו השקעות

בקבוצת ורטיו העוסקת ביזמות תמ"א 38 ופינוי בינוי החליטו לא להתפזר ולהתמקד במספר פרויקטים מצומצם בכל רגע נתון. המטרה, הם אומרים, היא "לתת את מלוא תשובת הלב לכל פרויקט ולרדת לפרטים הקטנים ביותר"

משה מרדכי
מנכ"ל משותף

אלעד פלדהקר
מנכ"ל משותף

פעילות ארצית

  • מאוכלסים 4
  • בביצוע 0
  • בתהליך 2
  • סה"כ פרוייקטים 6

מדורג בערים
הוד-השרון

צרו קשר
מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדם


או חייגו -
03-6032410

מחויבות אישית

 

״כל הפרויקטים שלנו לוו מההתחלה על ידי בנק הפועלים. זה היה בתקופה שהבנקים לא ליוו חברות העוסקות בתמ"א 38 באופן מלא, כי עוד לא היה ברור לאן נושבת הרוח והאם הפרויקטים אכן יבוצעו. לאור בדיקת הפרויקטים והאיתנות הפיננסית של החברה, היינו בין הראשונים שקיבלו את הליווי מהבנק"

תחום ההתחדשות העירונית משלב בתוכו גורמים שונים העובדים בשיתוף פעולה הדוק כדי לבצע את הפרויקטים הנבנים בקצב גדל והולך בכל רחבי ישראל. עם העוסקים בתחום ניתן למנות יזמים, אדריכלים, עורכי דין, קבלני ביצוע ועוד, אך לעיתים ההבחנות בין אנשי המקצוע השונים מתמזגות, בדיוק כפי שקרה בקבוצת ורטיו השקעות, שבה חברו צמד עורכי דין מתחום הנדל"ן להקמת חברה יזמית להתחדשות עירונית.
"החברה הוקמה בשנת 2010 על ידי ועל ידי שותפי אלעד פלדהקר", מספר משה מרדכי, מנכ"ל משותף בחברה. "שנינו עורכי דין מתחום הנדל"ן ובעלי רקע משפחתי של חברות שעוסקות בנדל"ן בארץ ובחו"ל, כך שנטייתנו הטבעית הייתה ללמוד היטב את התחום ולעסוק בו כיזמים", הוא אומר.
לדברי מרדכי, בהתחלה התלבטו השניים האם לפנות לתחום ההתחדשות העירונית, לתחום קבוצות הרכישה או לחלופין לבנייה הרגילה. "לאחר ניתוח המגמות בשוק ומחשבות על היתרונות היחסיים שלנו, החלטנו להתמקד בהתחדשות העירונית. הבנו שתחום הנדל"ן הולך בצורה ברורה לכיוון הפינוי בינוי והתמ"א 38, והחלטנו שבזה אנו הולכים לעסוק", מספר מרדכי על ההחלטה. "בשנת 2011 התחלנו לבנות את פרויקט מתחם האורנים בהוד השרון, אשר כלל 4 בניינים בהם ביצענו תמ"א 38 בהיקף גדול עם תוספת של למעלה מ-2000 מ"ר לכל בניין", הוא נזכר. "מדובר על היקף בנייה מסיבי יחסית לתמ"א 38, בימים שבהם לאף אחד עדיין לא היה מושג איך מתמודדים עם הקשיים הבירוקרטיים הרבים והחיכוך הגבוה עם דיירים, שבעצם מתגוררים בתוך הפרויקט".
החברה הצעירה קיבלה בתחילת דרכה את ברכת הדרך מבנק הפועלים, שהחליט ללוות כבר את הפרויקט הראשון בליווי פיננסי סגור שכלל בין היתר הנפקת ערבויות חוק מכר לרוכשים החדשים. "כל הפרויקטים שלנו לוו מההתחלה על ידי בנק הפועלים. זה היה בתקופה שהבנקים לא ליוו חברות העוסקות בתמ"א 38 באופן מלא, כי עוד לא היה ברור לאן נושבת הרוח והאם הפרויקטים אכן יבוצעו. לאור בדיקת הפרויקטים והאיתנות הפיננסית של החברה, היינו בין הראשונים שקיבלו את הליווי מהבנק".
בכמה פרויקטים אתם מעורבים כיום?
"עד היום מסרנו ארבעה פרויקטים עם עשרות דירות באזור השרון, ובחודש הקרוב תחל הבנייה בפרויקט הרצוג 21-19 בגבעתיים, בלב שכונת תל גנים, עם תוספת של 34 דירות על אלו הקיימות והקמת חניון תת קרקעי בין הבניינים. פרויקט נוסף שנמצא בהליכי רישוי הינו פרויקט 'המרי' בשיתוף חברת האחים דוניץ אשר יבנה בנקודה הגבוהה ביותר בגבעתיים ובגוש דן. הפרויקט יבנה במסגרת פינוי בינוי אותו יזמה הקבוצה והוא עתיד
לכלול כ-140 דירות חדשות במקום 42 הקיימות שייהרסו ותחתן ייבנה הפרויקט החדש. בנוסף לפרויקטים שהוזכרו, מקדמת החברה מספר פרויקטים של תמ"א 38/2 ברובע 4 בתל אביב, פרויקט נוסף ברמת השרון ופרויקט פינוי בינוי גדול נוסף של 760 יח"ד בשיתוף עם קבוצת משולם לוינשטיין בתל מונד״.

מה משמעות שם הקבוצה "ורטיו"?
"משמעות השם 'ורטיו' בלטינית הינה דפוס מחשבה והתנהגות אשר מבוסס על קשת רחבה של סטנדרטים גבוהים. שם זה משקף את הרעיון שעל בסיסו הוקמה הקבוצה, הנסמך על ערכי יושרה, מצוינות, איכות ויצירתיות. הקבוצה מיישמת ערכים אלו בכל רבדי
פעילותה ורואה עצמה מחויבת לפעול מתוך אחריות חברתית כלפי הקהילה והסביבה".
מה מייחד אתכם?
"אנחנו עוסקים במספר מצומצם של פרויקטים בכל רגע נתון, וכך אנחנו יכולים לשים את כל יהבנו על כל פרויקט ולרדת לפרטים הקטנים ביותר. מעצם היותנו חברה איכותית וממוקדת יש לנו יכולת לשבת עם דיירים, להגיע להסכמות ולפתור בעיות אם מתעוררות. בכל הפרויקטים שביצענו עד היום, הגענו להסכמה מלאה עם הדיירים
ולא נדרשנו לביצוע הליכים אצל המפקחת על הבתים המשותפים. אנחנו מעורבים באופן אישי בכל שלב משלבי הפרויקט, מרמת התכנון ועד למסירת הדירות לדיירים ולרוכשים".
לדברי מרדכי, בעוד שתמ"א 38 מהווה נקודת אור בהתחדשות העירונית, הרי שבכל מה שקשור בתחום הפינוי-בינוי המדינה נמצאת עדיין מאחור. "בתמ"א 38 אני יכול לברך על כך שהרשויות המוניציפאליות נרתמו לנושא והן מקדמות את קבלת ההיתרים ומקצרות את לוחות הזמנים", אומר מרדכי. "אך בכל מה שקשור לפינוי בינוי, המדינה צריכה להבין  שעשר שנים בממוצע לפרויקט זהו זמן ארוך מאוד, שלעיתים גורם לאנשים להתייאש וכלל לא להתחיל בתהליך".
מה ההבדל הגדול בין השניים?
"בפינוי בינוי מדובר על מסה גדולה של דירות, עם עירוב של גורמים ציבוריים ותכנוניים רבים, לעומת תמ"א 38 שנסגר ברמת הרשות המקומית ומתאפיין בכמות קטנה יותר של דירות".
אתה סבור שהעובדה שאתם גם יזמים וגם עורכי דין מעניקה לכם יתרון?
"בהחלט. יש לנו את היכולת לפתוח 'צווארי בקבוק' ובעיות בירוקרטיות שלאחרים ייקח יותר זמן, וזאת לאור הידע לנו על המשפטי שלנו והפרספקטיבה הרחבה יותר שיש תחום ההתחדשות העירונית בכללותו״.

הכתבה נערכה בשיתוף החברה 

פרוייקטים של החברה

אורנים הוד השרון

הרצוג 19-21 גבעתיים

פינוי בינוי המרי גבעתיים