מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

יעל ישראל וקרנות 38

יזמות בתמ"א 38 היא לא רק ביצוע פרויקט נדל"ן; היא גם פיתוח שיטת בנייה ייחודית, הקמת מערך מימון עצמאי והנחלת שיטות ניהול מתקדמות

בועז אנגלנדר
מנהל החברה

חיים בן צבי
מנהל החברה

פעילות ארצית

  • מאוכלסים 1
  • בביצוע 5
  • בתהליך 2
  • סה"כ פרוייקטים 8

מדורג בערים
בת ים

צרו קשר
מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדם


או חייגו -
077-5331231

לחשוב מחוץ לקופסה

 

 


חברת יעל ישראל פעילה בתחום התמ"א 38 החל משנת 2012. החברה סיימה מאז שני פרויקטים, וכיום נמצאים בבנייה 8 פרויקטים נוספים ועוד 15 בתכנון והחתמות. הפרויקטים כוללים כ-400 יחידות דיור חדשות וחיזוק ושיפוץ של כ-600 דירות קיימות. הפרויקטים פרוסים בגוש דן, כאשר העירה מובילה היא בת ים, בה מתוכננות כ-150 יחידות דיור חדשות. בנוסף, מבצעת החברה פרויקטים בתל אביב, קריית אונו, רעננה, הרצליה, רמת גן, גבעתיים, חולון ויפו.
ההבנה שפרויקטים של תמ"א 38 דורשים מיומנות ייחודית, הביאה את החברה לפתח תחומים נוספים התומכים בתחום היזמי, כגון פיתוח שיטת ביצוע לחיזוק בניינים המבוססת על תבניותבנייה ייחודיות לשלד, שיטות מימון חוץ בנקאי לפרויקטים של תמ"א 38, ועוד.

בעלי חברת יעל ישראל, בחלקים שווים, הם שלושה אחים ממשפחת אנגלנדר (בועז, זוהרו יוסי) וחיים בן צבי. כולם בעלי ניסיון ומומחיות רבה בנדל"ן ובניהול פרויקטים עתירי ממון וידע טכנולוגי. יעל ישראל רשומה על שם האם של האחים, שהינה נצר לאחת המשפחות השורשיות שנותרו בארץ ישראל (בפקיעין) במשך 2,000 שנה.לדברי בועז אנגלנדר, מנכ"ל החברה, "כשהחלטנו להתמקד בתמ"א 38 כל התחום היה בחיתוליו. תוך כדי עבודה גילינו את הפוטנציאל העצום לנוכח המחסור הרב בקרקעות זמינות לבנייה באזורי הביקוש. בנוסף לפן העסקי, פעמה בתוכנו תחושה של שליחות בהיותנו חלק מהמאמץ הלאומי להגדלת היצע הדירות. חשנו שאנו נוטלים חלק בהתחדשות המדינה – ציונות לשמה". בנוסף, פיתחה החברה תבניות לבנייה שבהן אבן החיפוי (השיש) היא חלק מהתבנית. "השיטה שפיתחנו מתבססת על שיטות תיעוש קיימות שעברו על ידינו טרנספורמציה והותאמו למאפייני התמ"א 38", מסביר בועז, "כך אנו מקצרים את תהליך הבנייה, מוזילים עלויות ומקלים מאד על אי נוחות הדיירים במהלך הבנייה".
היום, מערכת התבניות הינה מוצר יציב אותו משווקת יעל ישראל גם לקבלנים אחרים במסגרת חברת "GSB חיזוק מבנים", שנמצאת בבעלות יעל ישראל (50%) ואילן ליאור (50%).
איך נראה העתיד בתחום?
אנגלנדר: "אנחנו מאמינים בתחום התמ"א 38, למרות המורכבות בחתימת ההסכמים, הוצאת ההיתרים ובביצוע הפרויקטים. אנחנו נמצאים עמוק גם בתחום תמ"א 38 תיקון 2 - פינוי בינוי -ובקרוב יצאו מספר פרויקטים לדרך".

קרן פילנתרופית לפריפריה
בועז אנגלנדר מספר כי "החזון שלנו זה להתפתח גם לפריפריה. אנו נמצאים בניסיונות להקים קרן פילנתרופית שתפעל באזורים שבהם הכדאיות הכלכלית נמוכה בהרבה מזו שבגוש דן – אנו רואים בכך ציונות אמיתית ותרומה לקהילה, ומקווים למצוא דלת פתוחה אצל הגורמים הרלוונטיים".


קרנות 38
בתחילת 2013, הוקמה חברת קרנות תמ"א 38 בע"מ עלידי חברת יעל ישראל בע"מ (50%) ורונן גאון (50%) מוסמך במימון ובעל ניסיון עשיר בליווי בנקאי של פרויקטים בשיטת הליווי הסגור.
בועז: "הבנו שיש צורך אמיתי במימון שלא באמצעות הבנקים, שאינם מעוניינים משיקולי עלות-תועלת לממן פרויקטים בהיקפים קטנים עד בינוניים".קרנות 38 מפעילה מודל השקעה ייחודי למימון חוץ בנקאי של פרויקטי תמ"א 38 (חיזוק בינוי), בהיקפים של עד 20 מיליון שקלים מכירות בפרויקט.המודל מבוסס על שזירה מימונית-משפטית-תהליכית, בין יזם ופרויקט ספציפי לבין מלווים ספציפיים, לפרויקטים עם כרית ביטחון נאותה ותוך רישום בטוחות למלווים. הסכמי המימון כוללים הגדרת יחסי פעולה במשבר, באמצעות אריגה משפטית-תהליכית עם הדיירים הקיימים ומתווה שנקבע מראש עם היזם.
מה הייחודיות שלכם ביחס לקרנות אחרות שנותנות מימון דומה?
רונן גאון: "המערכת שלנו מבוססת על התאמת ניהול סיכונים לפרויקטים מסוג תמ"א 38 לליווי הסגור (CL).
לשם כך בנינו מערכת הכוללת תהליכי חיתום, בקרה ומנגנונים ייחודיים להבטחת סיום מוצלח של הפרויקט. אנו מעמידים את ניסיוננו הרב הן בניהול פרויקטים וביצועם, הן בתחום הפיננסי והן בתחום המשפטי, לרשות יזמים".
לדברי גאון, תהליך המימון וליווי הפרויקט נעשים על ידי צוות מקצועי, בעל ניסיון רב בתחומים הרלוונטיים: מימון נדל"ן, משפט מסחרי- נדל"ני, ביצוע פרויקטים וניהול, ובשיתוף חברות ניהול ופיקוח הנדסיות-שמאיות. עד כה מומנו באמצעות "קרנות 38" תשעה פרויקטים מיליון שקלים, מהם הסתיימו בהיקף מכירות של מעל 150 מיליון שקלים, מהם הסתיימו ארבעה, חמישה נוספים עדיין בתהליכים, פרויקט נוסף בחתימות, ומתנהל מו"מ לגבי מימון ארבעה נוספים.

הכתבה נערכה בשיתוף החברה 

פרוייקטים של החברה

1

2