מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

קבוצת ים -סוף נדל"ן

מסלול הפינוי- בינוי הוא פתרון אידיאלי לאור העובדה שמחירי הקרקעות במרכזי הערים גבוהים מאוד, ופרויקטים שנבנים בשיטת פינוי- בינוי הם זולים יותר משלב התכנון. גם הוצאות המימון עד שלב יישום הפרויקט, נמוכות משמעותית, מה שמאפשר היצע דירות במחירים נמוכים יותר

פרוייקטי פינוי בינוי

  • סה"כ דירות אחרי 891
  • סה"כ דירות לפני 215
  • מתחמים בשלבים מתקדמים 3

מדורג בערים
חברה מובילה בפינוי בינוי

צרו קשר
מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדם


או חייגו -
09-9556693

"לשלב כוחות של כל הרשויות כדי לקדם את מנוע הצמיחה של הנדל"ן ההתחדשות העירונית"

רוב המבנים במרכזי הערים נבנו בשנות ה-70 והם סובלים מבלאי, ממיעוט שטחים ירוקים, ממחסור במעליות ועוד. זה הופך את פינוי-בינוי לפתרון אטרקטיבי. במשק חסרות היום 130,000 דירות, והקרקע הזמינה ביותר היא של פינוי-בינוי. כולם יכולים ליהנות מזה: הערים שיקבלו אוכלוסייה צעירה ואיכותית; המדינה שתגדיל את היצע הדירות הזמינות; והדיירים, שישפרו את איכות חייהם

"ההתחדשות העירונית היא מנוע הצמיחה העיקרי כיום בתחום הנדל"ן בישראל, והאתגר
של רשויות התכנון והרשויות המקומיות הוא לשלב כוחות על-מנת להפוך את ההליכים
האלו למהירים יותר. כיום, ניתן להתחיל ביצוע של פרויקט התחדשות עירונית בטווח של שנתיים וחצי, במקרה הטוב, לעומת חמש שנים שהיו נדרשות כדי להתחיל בביצוע פרויקטים". כך אומר צחי עומר, מנכ"ל חברת "ים סוף נדל"ן".
ים סוף נדל"ן היא זרוע  הנדל"ן של קבוצת "ים סוף - פפושדו", שהקים איש-העסקים אלי
פפושדו, באמצע שנות ה-70. ים סוף עוסקת בייזום, בהקמה, בהחזקה ובניהול נכסים, וכן
בפעילויות נוספות בתחום הנדל"ן. לים סוף נדל"ן ניסיון של יותר מ-30 שנה בתחום הבנייה למגורים ולמסחר.
במהלך השנים בנו חברות הקבוצה אלפי יחידות- דיור ועשרות-אלפי מ"ר של שטחים מסחריים. בשלוש השנים האחרונות, חברות הקבוצה יוזמות פרויקטים של התחדשות עירונית, במסלול פינוי-בינוי ברחבי הארץ, בהיקפים של אלפי יחידות-דיור. צחי עומר, שהחל את דרכו בקבוצה כסמנכ"ל כספים, מכהן כמנכ"ל ים סוף נדל"ן בשבע השנים האחרונות. 
בים סוף נדל"ן מאמינים, כי המסלול של פינוי- בינוי להתחדשות עירונית, הוא הפתרון הטוב ביותר כיום, הן להתחדשות מרכזי הערים והן להגדלת היצע יחידות-הדיור במרכז הארץ- פתרון שהממשלה לא הצליחה ליישם עד כה.
מדובר בפתרון אידיאלי לאור העובדה שמחירי הקרקעות גבוהים מאוד, כך שפרויקטים שנבנים בשיטת פינוי-בינוי הם זולים יותר, בשלב התכנון. כמו-כן, הוצאות המימון עד שלב יישום הפרויקט, נמוכות משמעותית, מה שמאפשר היצע דירות במחירים נמוכים יותר.
אמנם ידוע שיש ביקוש רב במיוחד למגורים במרכזי הערים, אך חשוב לזכור, כי מרבית המבנים במרכזי הערים נבנו בשנות ה-70, כך שהם סובלים ממספר חסרונות כמו בלאי חיצוני, מיעוט שטחים ירוקים, מחסור במעליות ובממ"דים, אי-עמידות לרעשי אדמה ועוד. מצב זה הופך את פינוי-בינוי לפתרון אטרקטיבי ואידיאלי.
במשק חסרות היום 130 אלף יחידות-דיור, זאת, לצד הגידול הטבעי המתמשך במשקי-הבית, כאשר אין בישראל עודף בקרקעות זמינות. במצב כזה, הקרקע הזמינה ביותר היא  של פינוי-בינוי.
כולם יכולים ליהנות מפרויקט כזה: הערים שנהנות מאוכלוסייה צעירה ואיכותית; מדינת ישראל שתגדיל כתוצאה מכך את היצע הדירות הזמינות; והדיירים, הנהנים משיפור מהותי באיכות חייהם.

ים סוף נדל"ן מתמחה בהקמת פרויקטי התחדשות עירונית גדולים, במסלול של פינוי-בינוי, עם כמויות של יותר מ-250 יחידות-דיור חדשות בכל פרויקט. האלמנט החלוצי והחדשני הזה עמד תמיד בבסיס פעילותן של החברות בקבוצה.
לדברי עומר, "ים סוף נדל"ן נחשבה תמיד לקבוצה חדשנית וייחודית בענף הנדל"ן. כך היה בבניית  שני הבניינים הראשונים מעל קניון ארנה
בהרצליה, וכך היה כאשר בנינו את מגדל נווה- צדק בת"א, בגובה של 50 קומות בתחילת שנות האלפיים. אלו היו פרויקטים חדשניים ושאפתניים יחסית לאותן שנים".
בין הפרויקטים הבולטים שאותם מובילה כיום "ים סוף נדל"ן" בתחום ההתחדשות העירונית, נמצאים:
●    מגדלי ים סוף ברמת-גן – 285 יח"ד
●    שכונת לבנה בתל-אביב - 474 יח"ד
●    קריית מוצקין -  326 יח"ד
●    הרצליה - 650 יח"ד, בשיתוף עם חברת לווינשטיין (50%-50%)
בים סוף נדל"ן מציינים, כי בשונה מבניית בניינים חדשים למגורים, לפינוי-בינוי נלווה ערך מוסף חברתי חשוב. חלק ניכר מהפרויקטים נבנים בשכונות "חלשות" במרכזי הערים, והקבוצה לקחה על עצמה לשפר באופן ניכר את איכות החיים של דיירי השכונות הללו, שמרביתם
מתגוררים בבניינים מתפוררים, עם צנרת רקובה, טיח מתקלף, ללא ממ"ד, ללא מעליות, ותוך שהם חשופים לרעידות-אדמה. 
לדעת הקבוצה, הפתרון של פינוי-בינוי הוא יותר שורשי ויסודי מאשר תמ"א 38. בפינוי-בינוי יש יכולת רבה יותר להשפיע על מבנה ואופי השכונה, כמו גם על היצע הדירות הכולל באותה עיר.
ומצד הממשלה, בים סוף נדל"ן מאמינים כי על משרדי הממשלה לגבש אסטרטגיה וליצור מנגנון שיטתי ומסודר שיקצר משמעותית את הליכי
ההתחדשות העירונית בכלל, ואת הליך פינוי-בינוי בפרט. מנגנון כזה יסייע ליזמים לתכנן טוב יותר את הפרויקטים, ולקבל אישורים בלוחות-
זמנים סבירים יותר, תוך יצירת ודאות רבה יותר להתקיימותו של הפרויקט ולהיתכנותו הכלכלית.

הכתבה נערכה בשיתוף החברה 

פרוייקטים של החברה

פרוייקט הרצליה

חצר המושבה רחובות

פרוייקט ים סוף רמת גן

מתחם הבושם - תל אביב

קלאוזנר 10 רמת גן