מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

חברת בן דוד הרצל קבלן בנין (נתניה 2000) בע"מ

"אנחנו חיים ונושמים את נתניה. אני מכהן בשתי ועדות, מכיר את החוקים, ויודע להיערך בזמן לניהול התהליך ולהוציאם לפועל, כך שישתלם כלכלית לכל הצדדים. רוב הפרויקטים שלנו הם פינוי-בינוי אך גם תמ״א-38 חשובה, ויש מקום לכל פרויקט שמשדרג את סביבת המגורים. תנופת ההתחדשות שידרגה את העיר שהפכה למבוקשת. בעבר היו כאן יותר קרקעות ואפשרויות לבנייה חדשה, אך כעת יש לחדש את הקיים. השינויים בתחום מקשים על ההתנהלות אך אנו דואגים שזכויות הדיירים לא ייפגעו"

שומרי בן דוד
בעלים

פעילות ארצית

  • מאוכלסים 1
  • בביצוע 1
  • בתהליך 3
  • סה"כ פרוייקטים 5

מדורג בערים
נתניה

צרו קשר
מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדם


או חייגו -
09-8338996

התחדשות העירונית שינתה את פני העיר וזו הפכה לאטרקטיבית יותר

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה של  מחוז מרכז במנהל התכנון, החליטה לאחרונה על הפקדה של תוכנית- מתאר כוללנית לנתניה. התוכנית כוללת תוספת של כ-35 אלף יח"ד שעתידות לתת מענה ליותר מ-350 אלף איש, ומשקפת את נכונותה של עיריית נתניה לקדם פרויקטים מאסיביים של התחדשות עירונית. נתניה היא עיר שמיצבה עצמה מחדש בשנים האחרונות, והפכה לאטרקטיבית יותר הן לתושבים והן למשקיעים. העיר מצוידת ברצועת חוף מרהיבה, מוסדות חינוך איכותיים, אזור מסחרי שוקק ובנגישות גבוהה לערוצי תחבורה. השינוי בהתפתחות האורבנית בנתניה החל באזור התעשייה ובהקמת מבני מגורים חדשים, ורק בשנים האחרונות החל בעיר גל של התחדשות עירונית. חברת הרצל בן דוד הייתה הקבוצה היזמת הראשונה אשר זיהתה את הפוטנציאל העצום שטמון בהתחדשות עירונית. שומרי בן דוד, מבעלי החברה מספר:"התחלנו בשנת 2010 עם פרויקט בשכונת קרית נורדאו המאופיינת במצב סוציו-אקונומי נמוך, ומבחינתנו זה היה סוג של שליחות. הבנו שזה הסיכוי היחיד של הדיירים במקום לשפר את איכות חייהם. בעזרת מענקים שקיבלנו ממשרד הבינוי, במסגרת ‘שכונת שיקום’, יחד עם הביקוש הרב שנוצר, הצלחנו להקים את הפרויקט ולמכור במהירות את כל הדירות. הפרויקט הזה שינה את התפיסה בעיר לגבי התחדשות עירונית וגרם לנו ולעירייה להבין שניתן ליזום פרויקטים רווחיים בנתניה".

חברת הרצל בן דוד נוסדה בשנת 1970 על-ידי אבי המשפחה, והיא נקראת על שמו, ומנוהלת ע"י מירב בן דוד, בעלת תואר בהנדסת בניין, וע"י שומרי בן דוד, קבלן בניין וחבר בהנהלת ארגון בוני נתניה. במסגרת חברותו בהנהלה הוא הנציג המקצועי מטעם ארגון בוני נתניה בוועדת תכנון ובנייה ובוועדת תמ"א-38 בהתאחדות בוני הארץ. הקבוצה מעסיקה צוותי יועצים מהשורה הראשונה בארץ, על-פי תחומי עיסוקם אשר מלווים את החברה לאורך כל הדרך. בשנת 2010 חברת הרצל בן דוד שמה דגש על נושא התחדשות עירונית בנתניה, על כל תחומיה, ומתמחה ביזמות בנייה ובפיתוח מתחמי פינוי-בינוי ותמ״א-38 .כיום היא פועלת בכמה מתחמים בולטים בעיר. שלושה בניינים של תמ"א-38 כבר אוכלסו, ארבעה בניינים נכנסו לביצוע בחודש פברואר 2018 , ושבעה נוספים בשלבים מתקדמים, כאשר חמישה בניינים נבנים במסגרת תמ״א-38 חיזוק, ושניים במסגרת תמ״א-3.38.א׳ (הריסה ובנייה). בין הפרויקטים שלה נציין את לילינבלום 13 , שהסתיים בשנת 2012 ,פרוייקט תמ"א 38 מסחרי הראשון שנבנה בישראל ממבנה בן 3 קומות וכיום עומדים בו 5.4 קומות. 3 בניינים ברחוב ש"י עגנון בנתניה שלהם הוספנו קומות ודירות-גן. ההבדלים"לפני" ו"אחרי" כה מהותיים, שאנשים וביניהם הדיירים עצמם, מתקשים להאמין שאלה אותם בניינים". המיקוד הגיאוגרפי של קבוצת הרצל בן דוד מעניק לה יתרון משמעותי בזירה התחרותית."אנחנו קבוצת הנדל"ן הראשונה בנתניה שקיבלה היתר בנייה וטופס 4 בפרויקטים של התחדשות עירונית, וריכוז הפעילות בעיר תורם מאוד למקצועיות שלנו.

כמי שנולד, גדל וחי בעיר, אני חושב שיש הרבה יתרונות בבחירת חברת נדל"ן מקומית, וכך סבורים גם דיירים רבים. קשה להתחרות עם ההתמחות שלנו בנתניה, הזמינות הפיזית וכן רשת אמון ענפה שיצרנו במהלך השנים עם אנשי קשר רבים בעירייה המסייעת לנו להתניע פרויקטים. “אנחנו חיים ונושמים בחברה את ההווי של נתניה, ואני שמכיר היטב את החוקים והתקנות, יודע גם להיערך מבעוד מועד, לנהל את התהליך, כך שהוא ישתלם מהבחינה התכנונית והכלכלית לציבור ולדיירים ולכל הצדדים המעורבים".

מרבית הפרויקטים של הרצל בן דוד הם של פינוי-בינוי, אך לדעתו של שומרי בן דוד, יש חשיבות רבה גם לפרויקטים של תמ״א-38 במסגרת חיזוק ותוספת."עיריית נתניה וחברת בן דוד עובדים בשיתוף פעולה מלא כדי לאפשר ככל שניתן הריסה ובניה מאשר תמ"א חיזוק, כמובן שאני חושב שיש מקום לכל פרויקט התחדשות שמשדרג את סביבת המגורים, מה גם שפרויקטים של פינוי-בינוי מורכבים יותר ונמשכים זמן רב, ולעיתים יש בהם פחות ודאות תכנונית. עם זאת, אם נזהה שיש פוטנציאל לפינוי-בינוי, נשאף להוביל מהלך זה כדי להעניק לדייר דירה חדשה, ולא רק חיזוק, תוספת ממ"ד ומרפסת". לדבריו, תנופת ההתחדשות העירונית בנתניה שינתה את פני העיר, והיא אטרקטיבית הן למשפרי דיור והן לתושבי חוץ שמצאו בנתניה בית חם בסטנדרט גבוה ובעלות משתלמת."שכונות שנחשבו ל’חלשות’ הפכו למבוקשות בזכות תמ"א-38 ,וזה תורם לתדמית הכללית של העיר".

יחסית לערים אחרות, נתניה עדיין לא מימשה את מלוא הפוטנציאל בהתחדשות עירונית, מה הסיבה לכך?

“יש לכך סיבות רבות. בעבר היו לעיר יותר עתודות קרקע והייתה אפשרות לבצע בנייה חדשה, ואילו בשנים האחרונות העתודות אוזלות, ויש מקום לחדש את הקיים. יתרה מכך, קיים חוסר ודאות בתחום התכנון וחוסר סנכרון בין הגורמים בממשלה לרשויות המוניציפליות, שזו בעיה בכל עיר. השינויים התכופים בתחום והביורוקרטיה מקשים מאוד על ההתנהלות. אנחנו דואגים בכל מקרה להסכם רחב מול הדיירים, כך שזכויותיהם לא ייפגעו כתוצאה מהשינויים. עם זאת, אני מאמין שהרוח החיובית בעירייה וההתעוררות מצד הדיירים המעוניינים בתמ"א-38 יסייעו משמעותית לקידום התהליך, ונראה בעיר הרבה מאוד פרויקטים של התחדשות עירונית".

פרוייקטים של החברה