מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

דורמ חברה לעבודות בניה, סלילה ופיתוח בע"מ

"בכל פרויקט שירות הלקוחות עומד בראש מעיינינו. אנחנו קשובים לדיירים ונוכחים בשטח. דיירים פונים אלינו אחרי שכשלו עם יזמים לא מקצועיים. לנו יש ידע וכלים ללוות פרויקט מתחילתו עד סופו. אחת הבעיות בענף היא מימון. בתמ"א-38 עובר זמן רב עד שהיזם רואה כסף ובדרך יש הרבה הוצאות. הבנקים מקשים על יזמים אך כיום יש פתרונות חוץ-בנקאיים, ויותר קרנות השקעה ייכנסו בעתיד לתחום ויסייעו לפרוץ קדימה. בשל העובדה שאין די עתודות קרקע זמינות, מתן יותר היתרי בנייה להתחדשות עירונית יסייעו לבעיית הדיור"

מישל יפרח
מנכ"ל

ירון גל
משנה למנכ"ל

פרוייקטי פינוי בינוי

  • סה"כ דירות אחרי 0
  • סה"כ דירות לפני 0
  • מתחמים בשלבים מתקדמים 0

צרו קשר
מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדם


או חייגו -
03-9500980

"התחדשות עירונית היא ריצה למרחקים ארוכים"

 

"דורמ" כחברה יזמית פעילה, חתומה כבר על מספר פרויקטים מובילים בתחום של התחדשות עירונית ברחבי הארץ. בין הפרויקטים הבולטים שלה: פרויקט בורוכוב גבעתיים - 36 יחידות-דיור, ויצמן גבעתיים - 15 יחידות-דיור, פינוי 72 יחידות-דיור ברחוב הסביון בית שמש; בינוי 450 יחידות כולל מרכז מסחרי, ברחוב הסתדרות בחולון - תוספת 31 יחידות. ועוד מספר פרויקטים בתהליכי משא-ומתן סופיים

"כל חברה ביצועית חייבת היום שתהיה " לה זרוע יזמית”. כך אומר מנכ”ל “דורמ חברה לעבודות בנייה, סלילה ופיתוח בע”מ”, מישל יפרח. לדבריו, חברה יזמית וקבלנית, מסוגלת לעמוד בהתחייבויות ללקוחותיה - הכוללות עבודות בנייה מורכבות מאוד הכרוכות גם בביצוע תמ”א- 38 ופינוי-בינוי - רק אם יש לה את הידע והמומחיות לתכנן בקפידה את הפרויקטים השונים מאל”ף ועד תי”ו, וכן היכולות הביצועיות בשטח. זאת, על-מנת להוציא את התוכניות אל הפועל בדרך היעילה והטובה ביותר, ובאופן שבו הלקוח המשקיע את מרב כספו יוכל לבטוח בה לאורך כל הדרך עד לגמר הפרויקט. “חברות יזמיות רבות נקלעות לעיתים קרובות לקשיים, כאשר הקבלן מתמוטט, או כשהן מחליפות קבלנים בקצב מסחרר. כתוצאה מכך, חלים עיכובים משמעותיים בתהליך הבנייה, וישנם אפילו פרויקטים "שנתקעים במקום". לנו יש יתרון, בשל המוניטין שלנו בבנקים ובקרב לקוחותינו, שילוב כל הפונקציות תחת קורת גג אחת”.

ידע הנדסי עצום וליווי מהתכנון ועד קבלת המפתח

“דורמ חברה לעבודות בנייה סלילה ופיתוח”, מתמחה בתכנון ובביצוע פרויקטים מורכבים בתחום ההנדסה האזרחית על ענפיה השונים. לחברה ניסיון של יותר מ-30 שנה בעבודות הנדסיות ברחבי הארץ. כל פרויקט מנוהל באופן מקצועי על-ידי מהנדס ביצוע ומנהל עבודה מוסמך, תוך מתן דגש למאפיינים הספציפיים בכל פרויקט. בתחום ההתחדשות העירונית, “דורמ” מציעה מגוון שירותים לחברות יזמיות המבקשות לבצע בינוי בסטנדרט גבוה, וכן יוזמת בעצמה פרויקטים של תמ”א ופינוי-בינוי. לדברי יפרח, “הוותק רב-השנים שלנו מהווה יתרון מהותי בתחום ההתחדשות העירונית. אנחנו" מספקים ליזמים המבקשים להתקשר עם ‘קבלן מפתח’ ביצוע פרויקט מתחילתו ועד סופו ברמת ביצוע גבוהה, תוך נכונות לעמוד בלוחות-הזמנים הדרושים. “למעשה, אנחנו מעורבים בפרויקט מכל ההיבטים ובכל השלבים, בין שבאיתור פרויקטים רלבנטיים לאותו יזם מבחינת היקף ההשקעה, מיקום ותזמון, ובין שבמתן שירות מקיף בקשת רחבה של תחומים עם בעלי המקצוע הטובים ביותר. השירות שלנו כולל גם מתן שירות ללקוחות החברה היזמית, לרבות אדריכלים מהשורה הראשונה, מומחים לעיצוב-פנים, שינויי דיירים, ייצוג בתהליך מול רשויות לקבלת היתרי בנייה, אישור אכלוס וכדומה”. מעורבות גבוהה זו באה לביטוי גם ביוזמות עצמאיות של “דורמ” בתחום הנדל”ן, יחד עם העוצמה ההנדסית שמביאה לחוסן כלכלי. יפרח מציין, כי “כחברה יזמית-מבצעת אנחנו מעסיקים כחלק אינטגרלי מהחברה אנשי-מקצוע מוכשרים ובעלי ניסיון רב לרבות מהנדסים, מנהלי פרויקטים, מנהלי עבודה ומשרד לתכנון קונסטרוקציה, שבאמצעותו אנו מספקים שירותי תכנון וקונסטרוקציה הנחוצים לתכנון מיטבי של הפרויקט. לכן, אנו יודעים לבנות בהתאם לאילוצי הבנייה, וכן לתמחר נכון את הפרויקט על כל שלביו, כדי שיימכר ויהיה רווחי”.

שירות אישי ומקצועי הוא המפתח להצלחה

בכל פרויקט מכל סוג, בין ש”דורמ” פועלת בו על תקן המבצעים או על תקן היזמים והמבצעים, שירות הלקוחות עומד בראש מעייניה. “אנחנו קשובים לצורכי הדיירים, נוכחים בשטח באופן יומיומי, הדיירים מגיעים אלינו להתייעץ, וחשוב לנו להתנהל לשביעות רצונם. רואים זאת בפניות הרבות שאנו מקבלים בשל המוניטין שצברנו לאורך השנים בשוק הנדל”ן. רוב הדיירים פונים אלינו אחרי שניהלו מערכות יחסים כושלות עם יזמים לא מקצועיים.

 אחת הסיבות שהם הגיעו אלינו היא, כי אנחנו מבינים שהתחדשות עירונית היא ריצה למרחקים ארוכים, ויש לנו הידע והכלים ללוות את הפרויקט שלהם מתחילתו ועד סופו. המוניטין החזק שלנו מאפשר לנו לבחור את הפרויקטים בפינצטה, כדי שנוכל להעניק לדיירים יחס אישי ולעמוד בסטנדרטים הגבוהים בכל פרויקט”. “דורמ” כחברה יזמית פעילה, חתומה כבר על מספר פרויקטים מובילים בתחום של התחדשות עירונית ברחבי הארץ. בין הפרויקטים הבולטים שלה: פרויקט בורוכוב גבעתיים - 36 יחידות-דיור, ויצמן גבעתיים - 15 יחידות-דיור, פינוי 72 יחידות-דיור ברחוב הסביון בית שמש; בינוי 450 יחידות כולל מרכז מסחרי, ברחוב הסתדרות בחולון - תוספת 31 יחידות. ועוד מספר פרויקטים בתהליכי משא-ומתן סופיים. פרויקטים ביצועיים של “דורמ” עבור חברות קבלניות מובילות במשק בתחום התחדשות העירונית, מצויים אף הם בשלבים מתקדמים. ביניהם יאוכלסו בקרוב פרויקט בביצועה של “קרסו מבנים” בהרצליה, ופרויקט שמוקם עבור “גינדי השקעות” ברחוב קורצ’אק בקריית אונו. בנוסף, החברה מבצעת פרויקט ברמת-גן עבור “בית וגג”; פרויקט בגבעתיים עבור “מאטל נדל”ן;, פרויקט ברחוב הרבי מבכרך בתל-אביב עבור “רובין גרופ”; פרויקט שימור משולב עם תמ”א ברחוב שינקין בת”א וברחוב שפר בתל-אביב, עבור חברת אורנית ואחרים; פרויקט פינוי-בינוי ברחוב בן-יהודה בתל-אביב עבור קבוצת רכישה ועוד. בנוסף, לחברה פרויקטים נוספים למגורים ולתעשייה, כגון הקמת יותר מ-000,20 מ”ר של מפעלי תעשייה בקרית גת, בשדרות ובאופקים.

מה לדעתך ישתנה בתחום ההתחדשות העירונית?

“אחת הבעיות הבולטות היא נושא המימון. בפרויקטים של תמ”א-38 עובר זמן רב עד שהיזם מקבל את שכרו, ולאורך הדרך יש הרבה הוצאות. הליווי הבנקאי לא נגיש, והבנקים מערימים קשיים רבים על יזמים: מעוניינים לדעת מי הקבלן ומה הוא בנה, מבצעים תחקירים ושולחים שמאים שלפעמים גם לא מקבלים את קביעתו של הפיקוח בשטח, ומחליטים למשל לא לאשר חשבון ביצוע במלואו, דבר שגורם גם לאי- ודאות עבור קבלני הביצוע. “עם זאת, כיום זמינים ליזמים פתרונות ממוניים חוץ-בנקאיים, ולדעתי, יותר קרנות השקעה ייכנסו בעתיד לתחום, וילוו פרויקטים של התחדשות עירונית עם חבילות מימון אטרקטיביות, שיסייעו ליזמים לפרוץ קדימה ולמנף התחדשות עירונית בפריסה גבוהה יותר. “דבר אחד לא ניתן לשנות, וזה היעדר עתודות קרקע במדינה. לכן, למרות הקשיים לקבלת מימון, לדעתי, היתרי בנייה ומציאת קבלני ביצוע נותני שירות בתחום ההתחדשות העירונית, הם חלק עיקרי בעתיד של פתרון בעיית הדיור בישראל.

פרוייקטים של החברה