מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

פאר בילדינג

השינויים הדרמטיים בשוק הנדל"ן המקומי והתבססותו של פתרון ההתחדשות העירונית, שינו את כללי המשחק בענף הנדל"ן וחייבו את היזמים לבצע התאמות. רפי אשמי, בעליה של חברת פאר בילדינג, מתאר את הדרישה שנוצרה בשוק לידע ממקור מוסמך, את הצורך בהתמקצעות בתחומים משלימים ומדגיש את היתרונות הקיימים בחברה שאיננה רק יוזמת פרויקטים, אלא גם מבצעת אותם.

רפי אשמי
מייסד, בעלים ומנכ"ל החברה

איל אוריאלי
סמנכ"ל

פעילות ארצית

  • מאוכלסים 0
  • בביצוע 2
  • בתהליך 8
  • סה"כ פרוייקטים 10

מדורג בערים
הרצליה ובת ים

צרו קשר
מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדם


או חייגו -
09-9556268

"יזם, מוצלח וגדול ככל שיהיה, חייב לשמור על נגישות מקסימלית לדייריו"

 

מאז החל בדרכו המקצועית לפני עשרות שנים, חווה רפי אשמי, בעליה של חברת פאר בילדינג את השינויים הדרמטיים שעבר ועובר שוק הנדל"ן המקומי, כולל כמובן היווצרות ענף ההתחדשות העירונית. לאור אותם שינויים תהומיים, התמקצע אשמי, לעיתים בעל כורחו, בתחומים משיקים ומשלימים לענף, כדוגמת סוגיות מימון,  משפט, מיסוי, תכנון ובניה ועוד, כך שלדבריו, במקרים רבים הוא מוצא עצמו "הופך ליועץ, של אותם גורמים מקצועיים ורשויות מקומיות,  שאמורים הם לענות על סוגיות אפורות בתחום".

לדבריו, היכרותו הרבה עם עולם הנדל"ן המקומי והידע והניסיון שצבר בתחום זה ובענפים משיקים, עוזרים לו דווקא בקשר המיוחד אל מול הצלע המרכזית במשוואת ההתחדשות העירונית, קרי, אל מול הדיירים. "השוק, במיוחד בענף הדינמי והמשתנה של ההתחדשות העירונית משווע לידע ממקור מוסמך, שחווה את השטח על בשרו, כזה שכבר התנסה וביצע בעבר וככזה מסוגל לענות על כל שאלה ולהבהיר היכן הדברים עומדים כמות שהם", מספר אשמי.

כמוצר משלים לידע ולניסיון מספר אשמי כי "יזם, מוצלח וגדול ככל שיהיה, חייב לשמור על נגישות מקסימלית לדייריו ולתת מענה באופן מיידי לכל דרישה ושאלה מצידם, ולכן גם כאשר מתרחבים עסקית, עדיין חייבים להשכיל ולדעת איך לשמר את האינטימיות עם הדיירים ולהגביר את השקיפות מולם". אשמי מדגיש, כי אחד היתרונות הגדולים של פאר בילדינג, המוסיף לקרבה ולביטחון של הדיירים לאורך התהליך, הוא בכך שהחברה אינה רק יוזמת את הפרויקט אלא גם משמשת כקבלן הביצוע, כך שהדייר בטוח שאני מלווה אותו החל מה'ליד' הראשון ועד לתום תקופת הבדק, מבלי שיהיה  נתון לחסדיו של קבלן פלוני, אותו לא בחר ולא בחן".

אשמי מציין כי תכונה זו לדבריו טבועה בחברה, גם בשל העובדה שמדובר בעסק משפחתי, אשר שני בניו אבי ובן אשמי מכהנים בו כמנהלי פרויקטים בשטח ויחד עם איל אוריאלי, סמנכ"ל החברה, אשר לו ידע וקריירה נרחבת מתחומים משיקים, מנהלים חברה לה כיום 6 פרויקטים בביצוע ובארסנל עוד עשרות פרויקטים בשלבי הבשלה שונים.

איך למעשה ניתן לשמור על מבנה של חברה רזה מחד ומאידך להמשיך להתרחב עסקית לחברה בקנה מידה גדול?                                                                                                 זה כורח המציאות התכנונית הקיימת ותהליכי הרישוי המתמשכים אשר הופכים כל פרויקט לארוך מאוד, מסורבל ומוסיפים לחוסר הוודאות הקיימת, ולכן מאלצים אותנו לשקול  מאוד את הרחבת מצבת העובדים והגדלת התקורות. למשל המעבר לרישוי המקוון, לכאורה אמור להקל ולזרז הליכים, אך חבלי הלידה שלו רק מאריכים מועדים ומכאן שיש להתנהל באופן יעיל כסיירת עם כמות אנשים קטנה יחסית אך מקצועית ביותר.

בהקשר זה מוסיף אוריאלי, "העדר וודאות תכנונית, הקשחת תנאים מצד גורמים רגולטוריים ומוניציפאליים כאלו ואחרים, לצד הקפאת פעילות בשטחים גאוגרפיים מתוך החלטות שרירותיות, מאלצות את היזמים להסתגל כל פעם למציאות עסקית חדשה, ובעצם כך, לניהול סיכונים שבא לידי ביטוי בהתרחבות גיאוגרפית וריבוי בפרויקטים". על מנת שתוכל לקדם תכנונית פרויקטים באופן יעיל ומהיר יותר ובשל  העובדה שיועצים חיצוניים עמוסים בעבודה, הרחיבה החברה את מצבת כוח האדם שלה. כך תוכל החברה להבטיח קבלת תוצאות מספקות, במיוחד לאור צמיחתה.

כיצד אתם רואים את עתיד ההתחדשות העירונית בארץ?           אשמי: הביקוש במרכז הארץ הינו קשיח ולמרות מאמצי הממשלה, לתפישתי המחירים יישארו יציבים בתקופה הקרובה והבינונית. בשל מאפייני שוק הנדל"ן למגורים, פתרון ההתחדשות העירונית הוא הפתרון האולטימטיבי, כך שלמרות הקשיים בהעצמתו, התופעה רק תלך ותגבר. הבעיה היא שברוב הרשויות המקומיות אין מספיק כוח אדם ודי אם תראה את כמות הארגזים והקרטונים במסדרונות מחלקות ההנדסה, על מנת להבין מדוע שם נוצר צוואר הבקבוק. כאשר בממשלה יכירו סופית בעובדה כי מדובר במנוע הצמיחה האמיתי של שוק המגורים בישראל ויקצו לכך משאבים אמיתיים, אזי נראה את התהליך פורץ.

ועדיין, הממשלה פועלת בתחום ולראיה הקימו את הרשות להתחדשות עירונית.                                                                                    אוריאלי: נכון. אין ספק שמנסים להמריץ ולסייע, אך עדיין לא מצליחים לפתור את בעיית צוואר הבקבוק. יש לנקוט בצעדים יותר פרקטיים, כך למשל להקצות לרשויות המקומיות עובדים מקצועיים על מנת שיאיצו את התהליך, לסייע בהטמעת המערכת המקוונת ולעזור בתקציבים ותמריצים על מנת לגרום לרשויות המקומיות להיות בעד התהליך ולהנגישו ליזמים ולדיירים.

פרוייקטים של החברה

פרלשטיין 14-16 בת ים

שדרות יעקב לנצט 7 הרצליה