מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

מטרופוליס - תמ"א 38

המומחיות והנסיון של החברה מאפשרים לחדש מתחמים ורחובות שלמים: מגרין פארק בנווה שרת, דרך מתחם קהילת לודג' בהדר יוסף, קהילת פאדובה ונתן אלתרמן בנאות אפקה ועד לפרויקטים ברחובות רידינג, יהודה מכבי, לואי מרשל, זלטופולסקי ועוד

פעילות ארצית

  • מאוכלסים 0
  • בביצוע 6
  • בתהליך 7
  • סה"כ פרוייקטים 13

מדורג בערים
גבעתיים

צרו קשר
מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדם


או חייגו -
03-6557878

מטרופוליס מקדמת 1,200 יח"ד בת"א

 

חברת מטרופוליס, המתמחה ביזמות אורבנית בישראל ובייזום ופיתוח פרויקטים בתחום ההתחדשות העירונית, היא מהחברות הגדולות הפועלות בתל אביב. מטרופוליס, אשר הוקמה בתחילת העשור, צברה ניסיון רב בתחום ההתחדשות העירונית וכיום היא מקדמת עשרות פרויקטים של מתחמי פינוי בינוי, תמ"א 38 (מסוג הריסה ובנייה) ותמ"א 38 לחיזוק מבנים. בשנים הקרובות היא עתידה לבנות יותר מ-1,200 יחידות דיור בתל אביב.
פרויקט הדגל של החברה בשיתוף עם החברות SGS ואלקטרה השקעות, שצפוי להתחיל אכלוס בקרוב, הוא פרויקט גרין פארק בשכונת נווה שרת. לפני כשלוש שנים פונו 154 משפחות שהתגוררו ב-10 בנייני רכבת ישנים משנות ה-50, ובקרוב אותן משפחות יחזרו לשכונה חדשה בה הוקמו שישה בניינים בני 10 עד 27 קומות הכוללים 447 יח"ד. בניגוד לפרויקטי מגורים הנבנים בשלבים במשך מספר שנים, כל ששת הבניינים נבנים בו זמנית, כך שבשנה הקרובה גרין פארק תהווה חלק אינטגרלי משכונות היוקרה של צפו ןתל אביב, כדוגמת צהלה, שיכון דן ותל ברוך צפון.

מתחם ענק נוסף שמטרופוליס מקדמת בתל אביב במסגרת תכנית להתחדשות עירונית הוא קהילת לודג' בשכונת הדר יוסף. במסגרת הפרויקט החברה עתידה להרוס 258 דירות ישנות מ-23 בניינים ברחוב קהילת לודג', ובמקומם לבנות מתחם מגורים חדש ומודרני הכולל 672 יח"ד על פני 9 בניינים חדשים, פתרונות תנועה מתקדמים, פיתוח מודרני ומבני ציבור לטובת דיירי השכונה החדשה שתקום. עקרונות התכנון אושרו בוועדה המקומית תל אביב, וכרגע התוכנית נמצאת בשלבי הכנה לקראת הפקדה.


החברה מקדמת שני פרויקטים משמעותיים בשכונת נאות אפקה: הפרויקט הראשון הוא ברחוב קהילת פאדובה, אותו מקדמת החברה יחד עם שיכון ובינוי נדל"ן. במסגרת הפרויקט ייהרסו שלושה בניינים הכוללים 128 דירות ובמקומם ייבנו שמונה בניינים חדשים בני 9 קומות ויכילוכ-288 דירות. החברה פועלת בימים אלה להגיש בקשות להיתר בנייה להקמת הבניינים; הפרויקט השני ברחוב נתן אלתרמן, ובמסגרתו ייבנו 70 דירות חדשות בשני מבנים בני 10 קומות. החברה הגישה בקשה להיתר בנייה וממתינה לאישור הוועדה המקומית.


ברחוב רידינג מקדמת מטרופוליס פרויקט במסגרת תמ"א 38/2 (הריסה ובנייה), שבו ייהרסו שני בניינים ו-36 יח"ד ובמקומם ייבנו שני בניינים הכוללים 85 יח"ד. בנוסף,מטרופוליס תשקיע בפיתוח הסביבתי של הפרויקט כדי לשמר את צביונה של רמת אביב הירוקה.
מטרופוליס מקדמת שלושה פרויקטים נוספים בתל אביב, ברחובות: לואי מרשל, יהודה מכבי וזלטופולסקי. בלואי מרשל צפויה מטרופוליס להרוס בניין של 15 דירות ישנות ובמקמו לבנות בניין חדש הכולל 27 יח"ד. ביהודה מכבי ייהרס בניין של 15 דירות ובמקומו ייבנה בניין עם 21 יח"ד.ברחוב זלטופולסקי, המקביל לרחוב הירקון ובסמוך למלון הילטון, תקים החברה פרויקט במסגרתו ייהרסו שני בניינים ו-16 דירות ובמקומם ייבנה בניין חדש עם כ-30 דירות חדשות.

מטרופוליס מציגה רף חדש בניהול איכות הבנייה
אחת הסיבות להצלחה בקידום פרויקטים כאלה, שבהם מעורבות מאות משפחות, היא הניסיון הידע שצברה החברה במהלך העשור האחרון בקידום מתחמי ענק שעוברים תהליך של התחדשות עירונית. כחלק מאותו ידע שנצבר, מטרופוליס פיתחה מודל בקרת איכות רציפה אשר מלווה את כלל פעילות החברה, החל משלב התכנון, דרך שלב הביצוע, מסירת הדירות ועד לתום תקופת הבדק.

אודי בלום, מנכ"ל חברת מטרופוליס, מסביר כי פרויקטים של התחדשות עירונית מחייבים רמת ביצוע גבוהה, במקרים רבים אף גבוהה יותר מפרויקטים רגילים. "הפרויקטים מבוצעים לרוב בתוך מרקם עירוני בנוי וצפוף, ולכן הם מחייבים רמת דיוק מרבית, סנכרון מלא, וכל זאת תחת עינם הפקוחה של הדיירים והשכנים, אשר הפקידו בידי החברה את הנכס הכי יקר להם, בעודם ממתינים לדירתם החדשה".על מנת ליצור רף חדש של איכות בנייה בפרויקטי המגורים בישראל, חברת מטרופוליס שמה דגש על בקרת איכות בפרויקטים אותם היא בונה. לצד מחלקת ההנדסה הפנימית הפועלת בחברה, מטרופוליס ממנה חברות פיקוח חיצוניות ובלתי תלויות שיבקרו את איכות התכנון והבנייה בכל אחד משלבי הפרויקט, לרבות בשלבי מסירת הדירות ותקופת הבדק.


בלום מציין, כי מינוי של מפקח צמוד בלתי תלוי היה אחת מההמלצות של ועדת זיילר, שהוקמה בעקבות אסון ורסאי."ההמלצה טרם מומשה בענף הבנייה הישראלי, וכיום מינוי מפקח צמוד אינו מעוגן בחוק התכנון והבנייה, וזאת בניגוד לשיטות הבנייה המקובלות בעולם המערבי", מציין בלום ומוסיף כי "מטרופוליס החליטה לאמץ את שיטת בקרת האיכות הרציפה, על מנת לספק ללקוחותיה את האיכות המקסימלית ברמת הדירה, ברמת הבניין וברמת המתחם כולו".
מטרופוליס, בבעלות שלוש חברות איתנות ומובילות בענף(קבוצת אלייד, קבוצת אלדר וקבוצת נופים), פיתחה התמחות בתחום ההתחדשות העירונית ומובילה את סטנדרט האיתנות, האיכות והשירות בתחום. החברה שואפת ומצליחה לחדש מתחמים עירוניים, אשר בכוחם לשנות את המרקם העירוני והקהילתי.

הכתבה נערכה בשיתוף החברה 

פרוייקטים של החברה

הדמיית רח' אלטרמן 6-8

הדמיית פרויקט רידינג בת"א

קפלן 49 – פ"ת

מזא"ה 8 – הרצליה

שדה בוקר 25/27- גבעתיים